Namaz Vakitleri free


Namaz Vakitleri uygulaması namaz vakitlerini kullanıcılara sunmayı hedefleyen sade bir android uygulamasıdır. Güncel tüm namaz vakitlerini takip edebilirsiniz. Türkiye, Almanya başta olmak üzere türklerin çok yaşadığı yerlere ilk sırada yer verilmiştir,daha sonra tüm dünya namaz vakitleri eklenmiştir.

2016 Ramazan imsakiyesi, iftar ve imsak saatleri. oruç takvimi. 2016 takvimi olarak da vakitlerinin yanı sıra, oruç tutulan 3 aylar ve mübarek gün ve geceleri ve diğer iftarlarınızı da buradan takip edebilirsiniz.

Ezan vakti
namaz vakitleri ramazan bayramı, kurban bayram vakti

athan times, world prayer times, prayer times for muslim.
Similar Apps

themeforvividone_apk

Theme for Vivid One app download

Personalize your phone with bran dnew CM Launcher themes for FREE. Theme for Vivid One is a free theme specially designed for CM Launcher users, including dozens of unified icons and artistic wallpapers, which can personalize your device easily.

Bubble Pony Apk

Take a day off and travel to the bubble farm where plenty of fun surprises and colorful bubbles are waiting to be discovered at every pop. Play the awesome Bubble Pony game for free and experience the ultimate bubble popping…

Uninstaller Apk

Fastest and simplest uninstall tool on android! Features: * Remove application easily by single click! * Support batch uninstall * Display application name, version, installation time and size * Search application by name * Various sort modes * Very small…